Dermapen tedavisi sivilce izi tedavisinde, çukurlaşmalarda, deformasyon, kırışıklıklar, yaşlanma, sarkma, göz çevresi morlukları, yaralanmalar, geniş gözenekler, lekeler gibi bir çok probleme çözüm olabilen uygulamadır. Cildin üst tabakasına yani epidermise zarar vermeden, cildi derinden etkileyerek ciltte oluşan sorunları gidermek için uygulanılan bir yöntemdir. Ciltte güvenilir bir şekilde yenilenme gerçekleşirken uygulamayı yaptıran kişi normal bir şekilde sosyal hayatına devam edebilir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?
Uygulama öncesi cilt temizlenir ve dezenfekte edilir . Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetiklenir. Dermapen işlemi ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanır ve kan dolaşımı arttırılır. Böylece yeni hücre oluşumu artar ve cildin altında bulunan kollajen, hyalüronik asit, fibronektin, elastin fibrilerinin üretimleri hızlandırılmış olur.

Hangi Durumlarda Tercih Edilir?
-Akne ve akne izlerinin tedavisi,
-Genişlemiş gözeneklerin normale döndürülmesi,
-Cilt lekelerinin tedavisi,
-Göz ve çevresi morluk ve torbalarında,
-Boyun bölgesi ve dekolte alanlarındaki kırışıklık ve sarkmalarda.
-İnce çizgilenmelerin tedavisi ve oluşan derin kırışıklıkların hafifletilmesinde.
-Yara ve suçiçeği izi tedavilerinde.

Kaç Seans Uygulanır?
Uygulamalar ayda ya da 15-20 günde bir olmak üzere yaklaşık 5 seans olarak uygulanmaktadır. Hekim uygun gördüyse bu uygulamalar daha sonradan tekrarlanabilir, arttırılabilir ya da ihtiyaca göre azaltılabilir.

Bize Ulaşın!